Yangın Algılama & Alarm Sistemleri

İZADA

Yangın Algılama & Alarm Sistemleri

Yangın algılama ve alarm sistemleri her türlü yapı, bina, tesis ve işletmelerde çıkabilecek yangınları daha başlangıç aşamasında tespit etmek, binada yaşayanları bu durumdan haberdar etmek, gerekli güvenlik birimlerine ve itfaiyeye haber vermek amacıyla hem can hem de mal kaybını engellemek için kurulan sistemlerdir. Günümüzün teknoloji ve ihtiyaçlarına paralel olarak gelişen yüksek binalar, fabrikalar, iş merkezleri, hastaneler ve insanların yoğun olarak bulunduğu binalarda yangın algılama sistemleri birincil güvenlik ihtiyacıdır. Yangın algılama sistemleri, yürürlükte bulunan yangından korunma yönetmeliklerine ve ilgili standartlara uygun olarak tasarlanmaktadır. Yangın algılama sistemleri, konvansiyonel sistemler ve adresli sistemler olmak üzere ikiye ayrılırlar.

Konvansiyonel sistemler; genellikle küçük bina ve yapılar için uygunken, Adresli sistemler; daha komplike ve gelişmiş yapılar için uygundur.

Konvansiyonel Sistemler; Zon bazında algılama yapar, binaların her katı bir zon olarak değerlendirilir, yangın durumunda sadece o katta yangın olduğu izlenebilir.
Adresli sistemler; Noktasal bazda algılama yapar, yangın durumunda hangi oda veya bölümde yangın olduğunu direkt olarak izlenebilir.

İZADA, geniş ürün ağı sayesinde profesyonel ve ekonomik seçenekler sunar. Bütçe ve projeye bağlı ürün seçenekleri ile sağlıklı ve doğru seçimler yapmanıza yardımcı olur.